soutěž English Travelling

soutěž English Travelling
04. 03. 2019


IMG_20190220_124613.jpgDne 20. února se žáci Karolína Bílková, Dominik Černý a Emma Knorová z 9.A zúčastnili 6. ročníku netradiční angličtinářské soutěže "English Travelling", kterou pořádá ISŠ Rakovník. V počátečním průběhu meziškolního klání měli žáci za úkol plnit různé kvízy a poznávačky z oblasti britské kultury a sportu. Karolína, Dominik a Emma si v prvních třech kolech "základní části" soutěže vedli skvěle a s největším počtem bodů postoupili do následného semifinále rovnou z prvního místa z celkem 21 družstev. Poté následovala představení předem připravených "sportovních" scének, kde naši žáci předvedli část proslulého veslařského závodu univerzitních týmů Oxford a Cambridge. Po sečtení bodů za scénky (které hodnotili vyučující zastupující své školy a svěřence) a za první tři kola soutěže došlo k tomu, že naše družstvo skončilo na děleném 2. - 3. místě. Na základě dodatečného hlasování přítomných pedagogů bylo našim žákům přiřčeno konečné 3. místo. Výše jmenovaným deváťákům patří za předvedené znalosti a obecné výborný přehled v dané tématice velká pochvala a uznání.